The SA2-BRKT-18 90 Degree Mounting Bracket is ideal for mounting SA2 aluminum breadboard plates vertically. This 18 in. length, flat black, anodized aluminum bracket has tapped 1/4-20 holes. One bracket included.
Resources & Downloads
2D Product Drawings
SA2-BRKT-18.pdf(150.2 kB, PDF)
|---|---|---|---|---|---|---|
 | SA2-BRKT-1290 Degree Mounting Bracket, 12 in., SA2 Series Breadboards | |||||
 | SA2-BRKT-690 Degree Mounting Bracket, 6 in., SA2 Series Breadboards | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Compatible
|---|---|---|---|---|---|---|
 | SA2-23Optical Breadboard Plate, Solid Aluminum, 24 x 36 in., 1 in. 1/4-20 Grid | 5 Weeks | ||||
 | SA2-18X30Optical Breadboard Plate, Solid Aluminum, 18 x 30 in., 1 in. 1/4-20 Grid | 5 Weeks | ||||
 | SA2-22Optical Breadboard Plate, Solid Aluminum, 24 x 24 in., 1 in. 1/4-20 Grid | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |